BEZPIECZNE FERIE W MIEŚCIE NA OCHOCIE

Podczas ferii zimowych wizyty najmłodszych są stałym elementem życia Komendy rejonowej Policji Warszawa III. W ramach akcji ,,Zima w mieście” odwiedzili ją uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 61.

Najmłodsi goście mieli okazję z bliska zobaczyć miejsce pracy policjantów oraz obejrzeć umundurowanie i sprzęt wykorzystywany w czasie służby. Podczas wycieczki uczniowie poznali specyfikę pracy w centrum monitoringu miejskiego, mogli  zobaczyć jak wygląda Ochota z oka kamer.

Wizyta dzieci była również doskonałą okazją, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na stoku w związku z kampanią ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.  Ponadto przypomniano dzieciom o niebezpieczeństwach związanych z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi. Nie wolno się ślizgać ani jeździć na łyżwach po zamarzniętych akwenach wodnych. Podobne zasady dotyczą jazdy na sankach, należy unikać zjazdów z górek z pobliżu jezdni i jeziorek. Prowadzący przypomnieli też jak należy  postępować w sytuacjach zagrażających  życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzili znajomość numerów alarmowych.

Z małą pomocą prowadzących dzieci powtarzały co robić, gdy zaczepi je nieznajomy. Dobrze wiedziały, że nie należy z takimi osobami rozmawiać, a o incydencie trzeba szybko poinformować dorosłego.

W nagrodę za uczestnictwo z zajęciach dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Warsztaty przeprowadzili przedstawiciel Delegatury BBiZK w Dzielnicy Ochota i Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców