Po raz czwarty rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Po raz czwarty rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”.
Od 2 do 6 grudnia przed Urzędem Dzielnicy Ochota będzie można zerwać sobie odblask z miejskiej choinki. Akcję pod nazwą „Świeć blaskiem z odblaskiem” organizuje Straż Miejska m.st. Warszawy. W wielu miejscach stolicy staną świąteczne drzewka, udekorowane odblaskowymi paskami, brelokami i zawieszkami. Na
Ochocie akcja będzie miała jeszcze dodatkowy element - apel do kierowców o ostrożną jazdę.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter informacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności. Pieszy jest najmniej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Często udział w takim wypadku kończy się dla niego tragicznie.
W tym roku Ochota, z inicjatywy radnych dzielnicy, postanowiła dodatkowo zaapelować do kierowców o większą czujność, ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych. Ochockie dzieciaki wykonają znaki drogowe, które mówią o bezpieczeństwie pieszych. W miejsce zdjętych z choinki odblasków, dzieci powieszą wykonane przez siebie znaki drogowe i w ten sposób zaapelujemy do kierowców o ostrożność. Tym sposobem pożyteczną akcję „odblaskową” wzbogacimy o dodatkowy, ważny przekaz.

 

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców