Zgłoś kandydata do nagrody "Wolontariat z Ochotą"

Burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają instytucje, organizacje pozarządowe, przedstawicieli lokalnego biznesu oraz osoby prywatne do zgłaszania kandydatów do nagrody Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – dla wyróżniających się wolontariuszy w 2020 roku oraz grup zaangażowanych w działania wolontarystyczne w 2020 roku.

Nagrody Burmistrza Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przyznawane są co roku od siedemnastu lat podczas grudniowej gali Dzielnicowego Święta Wolontariusza. W tym roku dodatkowo i szczególnie chcielibyśmy docenić pracę i wysiłek wielu ochockich wolontariuszy w wyjątkowych okolicznościach epidemii koronawirusa SARS-coV-2.

Z tego też powodu tegoroczną galę XVII Dzielnicowego Święta Wolontariusza „Wolontariat z Ochotą” zorganizujemy w przestrzeni wirtualnej, by móc bezpiecznie podziękować wszystkim nominowanym i zasłużonym wolontariuszom.

Panująca epidemia odsłoniła nam nowe oblicze wolontariatu – w społecznościach lokalnych pojawili się ludzie dobrej woli, szlachetne osoby i odważni mieszkańcy, którzy dzielnie nieśli – i nadal niosą – pomoc potrzebującym. Zależy nam na tym, aby docenić wszystkich, zarówno tych, który bezinteresownie pomagają innym, poświęcają swój czas niezależnie od sytuacji, tych którzy mają zawarte porozumienia o wykonywaniu świadczeń wolontariackich i realizują się w regularnym całorocznym wolontariacie, jak i osoby, które w trudnej sytuacji epidemicznej zaangażowały się w bezinteresowną i odważną pomoc mieszkańcom naszej dzielnicy.

To wyjątkowy czas i wyjątkowi wolontariusze, zapraszamy więc Państwa do zgłaszania osób czy też grup osób zaangażowanych w różne działania wolontariackie.

W tym celu należy wypełnić załączony formularz zgłoszenia i przesłać go na adres e-mail: wolontariatzochotaatgmail [dot] com do dnia 22 listopada 2020 r.

Chcielibyśmy nagrodzić bądź wyróżnić każdą nominowaną osobę lub grupę osób, które dzielnie, odważnie i z poświęceniem pracowały dla innych w tym roku. Przewidziane są dwie kategorie nagród:

  1. kategoria „Wolontariat z Ochotą” – całoroczne działania wolontarystyczne,
  2. kategoria „Wolontariat w Koronie” – działania ukierunkowane na szczególną pomoc w czasie pandemii koronawirusa.

Uroczysta gala XVII Dzielnicowego Święta Wolontariusza „Wolontariat z Ochotą” odbędzie się w dniu 4 grudnia 2020 r. w godzinach 17.00-19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury Ochota przy ul. Rokosowskiej 10 w formule online. Wszyscy zainteresowani zostaną zaproszeni do udziału w uroczystości drogą mailową i otrzymają link do spotkania na Zoomie. Uroczystość będzie można również obserwować na żywo na FB partnera wydarzenia, MDK „Ochota”. Z uwagi na reżim sanitarny wszystkie nagrody i wyróżnienia będzie można odebrać indywidualnie w MDK Ochota w dniach 7-18 grudnia br. w godzinach pracy placówki.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania
Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców