Data publikacji

Ruszyła druga edycja plebiscytu "Warszawianka Roku"! Ponownie mieszkańcy stolicy wybiorą  kobietę, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Miasto Stołeczne Warszawa. Tę, która wspiera otwartość, tolerancję, ma wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działa na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Już wiecie, kto powinien nią zostać? Nie zwlekajcie - zgłaszajcie swoje kandydatki na stronie: www.um.warszawa.pl/warszawiankaroku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła plebiscytu wskaże 10 nominowanych. Z tego grona to Wy, Mieszkańcy, wybierzecie Warszawiankę Roku 2019.

W tym roku obchodzimy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 30-lecie pierwszych wolnych wyborów. Dlatego też przyznamy także tytuł specjalny – "Warszawianka Przemian". Uhonorujecie nim liderkę przemian, która w ciągu ostatnich 30 lat wybitnie wpłynęła na nasze społeczeństwo w takich dziedzinach, jak: wolność, równość, poszanowanie praw człowieka.

Laureatki obu plebiscytów poznamy na uroczystej gali 9 października.

Warszawianką Roku 2018 została Anna Ojer, a jubileuszowy tytuł Warszawianki Stulecia przyznaliście Irenie Sendlerowej.

Pliki do pobrania
Plakat (1.55 MB)