78.rocznica powstania Armii Krajowej

78.rocznica powstania Armii Krajowej

W piątek, 14 lutego, w samo południe odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą na budynku przy ul.Spiskiej 14, upamiętniającą gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”, Komendanta Głównego Armii Krajowej.

  W uroczystości wzięli udział  przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Warszawa, kombatanci, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, radni Ochoty i m.st.Warszawy, młodzież, mieszkańcy Ochoty.

 

 

- Bohaterstwo i ofiara członków AK zobowiązują nas do czegoś więcej – do kroczenia drogą prawości i przyjmowania współczesnych wyzwań z równą odwagą i determinacją.

Naszym drogowskazem mogą też być słowa Mariana Turskiego wygłoszone niedawno, podczas 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To stamtąd poszło w świat przesłanie: „Nie bądź obojętny!”.

Bo to właśnie obojętność na akty nienawiści, na łamanie demokratycznych zasad i praw jednostki otwiera drogę do przesunięcia norm i przyzwolenia na język wykluczenia, za którymi mogą pojawić się groźne decyzje polityczne – powiedziała burmistrz Katarzyna Łęgiewicz.

Do pobrania
IMG_5301.JPG (4.52 MB)
IMG_5327.JPG (3.22 MB)
IMG_5336.JPG (4.27 MB)
IMG_5342.JPG (5.23 MB)
IMG_5351.JPG (3.71 MB)
Pozostałe aktualności

Adres źródłowy: http://urzadochota.waw.pl/aktualnosc/78rocznica-powstania-armii-krajowej

Załączniki
  • [0] http://urzadochota.waw.pl/sites/default/files/styles/news/public/obrazek/2020-02/IMG_5347.JPG?itok=uB2pUyL5