„Nogi, nogi roztańczone” – kartki z historii kabaretów przedwojennej Warszawy

Opis

Biblioteka "Przy Zawiszy"
Aleje Jerozolimskie 121/123
Spotkanie "Nogi, nogi roztańczone" poświęcone będzie historii przedwojennych warszawskich kabaretów. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się o początkach podkasanej Muzy w stolicy, dlaczego scenki powstawały i upadały i jak to jest mieć taki kłopot przez 12 sezonów. Będzie także o najsłynniejszym kabarecie międzywojnia i jego następcach, układzie programu i czym różnił się kabaret od rewii.
Nie zabraknie gwiazd i romansów oraz słów kilku o najsłynniejszym warszawskim konferansjerze oraz wyjaśnienia po co w ogóle takowy był potrzebny. Otrzemy się także o historie z półświatka. A to wszystko okraszone cytatami z epoki.
Wykład poprowadzi Karolina Głowacka — licencjonowana przewodniczka oraz pasjonatka miasta, która prowadzi spacery tematyczne oraz prelekcje opowiadające o dawnej Warszawie. Publikuje także artykuły związane tematycznie z przedwojenną stolicą w miesięczniku "Skarpa Warszawska". W swoich artykułach opisuje stolicę, jakiej już nie ma, ale której ducha wciąż jeszcze da się odnaleźć wśród miejskiej zabudowy. Ponadto jest autorką książki pt. "Echa dawnej Warszawy. Praga".

Spotkanie zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń