Urbanator Days 2019

-
Opis

URBANATOR DAYS - ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z MICHAŁEM URBANIAKIEM

Zapisy: www.urbanatordays.com

Renomowani jazzmani amerykańskich scen przyjadą do Warszawy na XIII edycję Urbanator Days na zaproszenie Michała Urbaniaka, światowej klasy skrzypka i saksofonisty, jedynego Polaka, który dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem.

Po raz trzynasty Michał Urbaniak spotka się z młodymi muzykami, żeby wraz z mistrzowską kadrą z Nowego Jorku zarazić ich miłością do jazzu, a następnie zagrać wspólny koncert. Bezpłatne warsztaty zostaną zorganizowane 9 listopada o godz. 15 w Ośrodku Kultury Ochota m.st. Warszawy, który jest współorganizatorem wydarzenia.

10 listopada w Och-Teatrze o g. 20.00 odbędzie się koncert Urbanatora z udziałem uczestników warsztatów.

Zapisy na warsztaty: www.urbanatordays.com

Bilety na koncertL w kasie Och-Teatru oraz online: www.ochteatr.com.pl

 

Urbanator Days to wydarzenie, które rokrocznie przyciąga pasjonatów. Prawdziwa gratka i dla tych, którzy pragną grać, śpiewać, rapować, oswoić się ze sceną, jak i dla miłośników jazzu, chcących obejrzeć ich w akcji podczas jam session z gwiazdami.

– Wymyśliłem Urbanator Days, ponieważ chciałem dodać odwagi tym, którzy mają pasję – mówi Michał Urbaniak. – Tej muzyki i towarzyszącej jej emocji nie da się opowiedzieć. Ona przeszywa duszę. Trzyma przy życiu. Ale potrafi też zabijać, gdy się jest wrażliwym. Koncert przypomina chodzenie nad przepaścią przez kładkę, ale po drodze można jeszcze poszaleć!

W tym roku gościem Urbaniaka będzie m.in. Otto Williams – gitarzysta basowy z Nowego Jorku. – Michał odkrył mnie, gdy miałem 19 lat – wspomina basista. Po latach muzyk, w którym Polak dostrzegł potencjał, zaczął grać z takimi artystami, jak: Sia, Jhelisa Anderson, Bobby Brown, Tyler James, Keziah Jones, Ray Charles, Cartel (Featuring Roy Ayres), I.G. New Sector Movements, Curlew, Steve Spacek i Masaki Ueda. W Łodzi podzieli się doświadczeniem ze zdolną młodzieżą, a następnie zaprezentuje umiejętności podczas koncertu w Teatrze Nowym.

Mecenas: Ghelamco S.A.

Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury Ochota m.st.Warszawy,  Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, Fundacja Sztuka w Miescie

Partner: Urząd Dzielnicy Ochota

plakat Urbanator Days

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń